Ελλάδα

Τότεναμ - Ολυμπιακός LIVE: Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης (vids)

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-2 στο ημίχρονο απέναντι στην Τότεναμ, με φανταστικό γκολ του Ελ Αραμπί στο 6ο λεπτό και του Σεμέδο στο 19' από κοντά, ενώ για την Τότεναμ μείωσε με τον Ντέλε Άλι στο 45' μετά από λάθος του Μεριά. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, οι Άγγλοι ισοφάρισαν με τον Κέιν από κοντά, 2-2 στο 50'. Σκόρερ για το 3-2 ο Οριέ με σουτ στην αντίθετη πλευρά από εκεί που έπεσε ο Σα στο 72ο λεπτό, ενώ το 4-2 το έκανε ο Κέιν στο 76'.

Αναλυτικά, η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Μασούρας, Ποντένσε, Ελ Αραμπί.

Oι Λονδρέζοι θα παραταχθούν με την εξής σύνθεση: Γκατσανίνγκα - Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Ρόουζ - Γουίνκς, Ντάιερ - Ντέλε Άλι, Λούκας, Σον - Κέιν.