Ιδιαίτερα αυξημένη είναι η κίνηση αυτή την ώρα σε πολλά σημεία της Αττικής και οι οδηγοί καλούνται να επιστρατεύσουν την υπομονή τους.
Μεγάλες καθυστερήσεις σημειώνονται στην Αττική οδό, οι οποίες φτάνουν τα 25-30 λεπτά στο ρεύμα προς Ελευσίνα, από τον κόμβο Ανθούσας έως τον κόμβο Κηφισίας.
{https://x.com/aodostraffic/status/1811755438230134900}
Την ίδια ώρα, στο «κόκκινο» είναι ο Κηφισός, ενώ αυξημένη είναι η κίνηση στη λεωφόρο Κηφισίας, την παραλιακή και στους δρόμους του Πειραιά.
Δύσκολη είναι η κατάσταση στο κέντρο της Αθήνας, όπου μεταξύ άλλων μποτιλιάρισμα παρατηρείται σε Σταδίου, Πανεπιστημίου, Πειραιώς, βασιλίσσης Αμαλίας και βασιλέως Κωνσταντίνου.