Η Ειρήνη Στεριανού έκανε δηλώσεις στην κάμερα της εκπομπής Summer's Cool και μίλησε για την υποκριτική και την Κάτια Ταραμπάνκο.
«Είχα την τιμή να παρουσιάσω το προολυμπιακό τουρνουά στο ΣΕΦ, κέρδισε η Ελλάδα μας, πάμε Παρίσι… Όλοι δακρύσαμε εκείνη την ώρα από συγκίνηση, ήταν πάρα πολύ ωραία», είπε αρχικά η Ειρήνη Στεριανού.
Για την ενασχόλησή της με την υποκριτική, η Ειρήνη Στεριανού απάντησε: «Τώρα μου αρέσει πολύ η υποκριτική, το κάνω τρία χρόνια σερί. Δεν νομίζω να με αντέγραψε η Κάτια Ταραμπάνκο, πάμε και στην ίδια σχολή τώρα. Δεν μπορώ να συγκριθώ μαζί της, είναι πολύ καλή και η Κάτια».