Η ομάδα Up Stories - όπως είναι γνωστό - τις ζεστές ημέρες σαν και αυτές σηκώνει το drone της με την θερμική κάμερα και καταγράφει τα πιο ζεστά σημεία της Αθήνας αλλά και των γύρω περιοχών.
Ποια είναι όμως η κατάσταση που αντιμετωπίζουν όλοι όσοι κινούνται στους δρόμους της πρωτεύουσας;
Οι θερμοκρασίες με τις οποίες έρχονται αντιμέτωποι τόσο οι πεζοί όσο και οι χιλιάδες αναβάτες των μηχανών που κινούνται στους δρόμους της Αθήνας μας αφήνουν πραγματικά άφωνους.
Η άσφαλτος πιάνει συχνά πυκνά θερμοκρασίες άνω των 70 βαθμών Κελσίου ενώ κοντά στις εξατμίσεις φορτηγών και ΙΧ το θερμικό φορτίο φτάνει έως και τους 200 βαθμούς!